Klovneløb 2018

Klovneløbet er et familieløb, hvor alle der kan kravle, gå, rulle eller løbe, kan være med.

Det handler ikke om at være hurtigst – det handler om at få en hyggelig og sjov dag, og samtidig støtte et godt formål. Melder du dig til senest en uge før løbet, koster det 60 kr. pr. deltager (vores ”Early Bird” pris). 48 kr. går direkte til hospitalsklovnenes besøg på børneafdelingerne, resten går til løbets afvikling. Melder du dig til i den sidste uge op til løbet, koster det 70 kr., hvoraf 58 kr. går direkte til Danske Hospitalsklovnes arbejde.

Find dit favoritløb på listen herunder og meld dig og familien til med det samme. 

Der er allerede 6193 tilmeldte!

26. maj 2018
11:00 - 14:00
Uggelhuse, Randers SØ
Jens Pedersen
27. maj 2018
10:00 - 13:00
Valby
Maria Deis
27. maj 2018
11:00 - 14:00
Vanløse
Anne Sofie Jeremiassen
27. maj 2018
11:00 - 14:00
Kirke Såby
Henriette Olsen, Gøtte Fransson og Såby Gymnastikforening
2. juni 2018
10:00 - 13:00
Hammel
Cæcilie Soelberg Nielsen
2. juni 2018
10:00 - 13:00
Randers SØ
Nina Ildvad og Anitha Bay
2. juni 2018
10:00 - 13:00
Tilsted
Ulla Husted
2. juni 2018
10:00 - 13:00
Hadsund
Mie Gammelmark
2. juni 2018
11:00 - 14:00
Odense NV
Louise Pedersen
2. juni 2018
12:00 - 13:00
Hornbæk
Stine & Lirum Larum Leg
3. juni 2018
10:00 - 13:00
Allerød
Susanne Junge
3. juni 2018
10:30 - 13:30
Errindlev
Sanne Spandel
3. juni 2018
10:30 - 13:30
Lemvig
Tinna i Dali og Per i Dali
3. juni 2018
11:00 - 14:00
Helsingør
Jeannet Maj Pedersen
3. juni 2018
13:00 - 16:00
Ølstykke
Nikolaj Kannik
5. juni 2018
11:00 - 14:00
Lille Skensved
Judith Nell Pedersen
9. juni 2018
10:00 - 13:00
Dalmose
Tine Kold Gundersen & Atkærcenteret
9. juni 2018
10:00 - 13:00
Give
Susanne Lykke Søgaard Nielsen
9. juni 2018
10:00 - 13:00
Grenaa
Line Rønn
9. juni 2018
10:00 - 13:00
Skjern
Mette Christensen
9. juni 2018
11:00 - 14:00
Sæby
Joan Kjærgaard
9. juni 2018
11:00 - 14:00
Højby, Odense S
Allan og Tina Peterson
9. juni 2018
12:00 - 15:00
Højslev
Aage Øster
9. juni 2018
14:00 - 17:00
Amager, København S
Lise, Katrine og Ida Kirstein
10. juni 2018
10:15 - 13:15
Aabybro
Louise Nielsen
10. juni 2018
10:30 - 13:00
Ikast
Ann Merete Kongensgaard
10. juni 2018
11:00 - 14:00
Ringsted
Kværkeby IF
10. juni 2018
11:00 - 14:00
Kalundborg
Mette Gildberg Nielsen
10. juni 2018
13:00 - 16:00
Hasle
Joan Bærtelsen Pedersen
14. juni 2018
18:00 - 21:00
Nykøbing Mors
Kirsten Boller Pedersen
14. juni 2018
18:30 - 21:00
Holstebro
Jette Gregersen
15. juni 2018
16:30 - 19:30
Lejre
Bettina Kølln & Trine Trytek
16. juni 2018
10:00 - 13:00
Gelsted
Elizabeth Nelly Janhøj Jensen
16. juni 2018
10:00 - 13:00
Tappernøje
Tenna Bärnholdt
16. juni 2018
10:00 - 15:00
Vejle
LEGO Koncernen
16. juni 2018
10:00 - 13:00
Faaborg
Dorthe Hvidtfeldt
16. juni 2018
11:00 - 14:00
Odense C
Christian Pedersen
16. juni 2018
11:00 - 14:00
Stege
Caroline Baadsgaard
16. juni 2018
11:00 - 13:00
Hillerød
Lone Ibsen
17. juni 2018
11:00 - 14:00
Hørning
Anja K. Svennesen
17. juni 2018
11:00 - 14:00
Isenvad
Jens Peter Kastaniegaard
17. juni 2018
13:00 - 16:00
Fredericia
Madsby Legepark
23. juni 2018
10:00 - 13:00
Sabro
Steen Mathiassen
23. juni 2018
10:30 - 13:30
Bolderslev
Tina Hahn
23. juni 2018
11:00 - 16:00
Værløse
Annette Schou
23. juni 2018
16:30 - 19:00
Padborg
Mia Joy Borring Paridaen
30. juni 2018
11:00 - 14:00
Ølsted
Mads Vergo

Afholdte løb

21. april 2018
13:00 - 14:00
Viborg
Tommy S. Haun og Søren Dürr Grue
28. april 2018
10:00 - 13:00
Videbæk
Ditte Rohde
5. maj 2018
10:00 - 13:00
Roskilde
Anja Lind og Dorthe Lauesen
5. maj 2018
10:00 - 14:00
Maribo
Karen Møller Thomsen
5. maj 2018
11:00 - 14:00
Frederikshavn
Lise Toft og Casper Nørgaard
5. maj 2018
13:00 - 16:00
Ulfborg
Camilla Ranthe
5. maj 2018
14:30 - 16:30
Silkeborg
Kirsten Lehrmann
6. maj 2018
10:00 - 13:00
Kolding
Linda Ruby, Geert Madsen og Foreningen Hospitalsklovne Trekantsområdet
6. maj 2018
10:00 - 13:00
Aalborg
Gitte Melph
6. maj 2018
11:00 - 14:00
Varde
Tommy Kjærvang
6. maj 2018
13:00 - 16:00
Nordborg, Als
Merete Kunz
9. maj 2018
17:30 - 20:30
Auning
Mette Duun
10. maj 2018
10:30 - 13:30
Hobro
Karin Nielsen
12. maj 2018
10:30 - 13:30
Vester Hornum (Farsø)
Søren K. Gertsen
13. maj 2018
10:00 - 13:00
Esbjerg V
Linette Stig Mackenhauer
13. maj 2018
11:00 - 14:00
Jyderup
Dan Lundvig Hauge Nielsen
13. maj 2018
13:00 - 16:00
Kølby v/ Nibe
Inge Harbo Johansen
13. maj 2018
13:30 - 16:30
Århus C
Preben Hingeberg og Helmer Støvring
13. maj 2018
13:30 - 16:30
Hadsund (Skelund)
Zenia Kronbo Hvid og Marion Kronbo Hvid
20. maj 2018
11:00 - 14:00
Humlebæk
Pia Parrot og Søren Parrot
26. maj 2018
11:00 - 14:00
Uggelhuse, Randers SØ
Jens Pedersen